Dom Meblowy „Emilia” w nowej lokalizacji

Posted on Posted in Prawo własności intelektualnej

Dobre wieści dla warszawiaków i fanów dzieł architektonicznych doby modernizmu. Dom Meblowy “Emilia” trafi do nowej lokalizacji.

Prace związane z przeniesieniem elementów dawnego pawilonu Domu Meblowego „Emilia” w okolice Pałacu Kultury i Nauki nabierają tempa, o czym donosi prasa: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,emilie-zmienia-w-oranzeriebr-nie-bedzie-podrobka-budynku,248998.html.

A piszemy o tym nie bez powodu. Pracownią architektoniczną odpowiedzialną za ten projekt jest nasz klient – BBGK Architekci. My zaś reprezentowaliśmy klienta w negocjacjach z inwestorem, które dotyczyły zawarcia umowy o wykonanie prac projektowych. Negocjacje zakończyły się sukcesem, prace projektowe trwają. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za realizację planów i czekać kiedy Dom Meblowy Emilia” zostanie otwarty w nowej lokalizacji.

Zdjęcie pochodzi ze strony BBGK Architekci: http://bbgk.pl/emilia/.

bbgk_pawilon_emilia

inne z tej kategorii

Umowa o wykonanie projektu architektonicznego – plan umowy

Jak zabrać się do przygotowania umowy o prace architektoniczne? Najlepiej tak, jak przy każdej umowie –  czyli zacząć od planu. Plan jest skróconym zapisem tego, co powinno znaleźć się w naszym dokumencie. Stworzenie planu jest najczęściej pomijanym etapem w tworzeniu umowy. Moim zdaniem to duży błąd.  Plan pozwala bowiem odpowiedzieć na kluczowe pytania – jak […]

Broadcasting rules – Audiovisual media directive

Porządkuję moje wypowiedzi sprzed lat, tak żeby wszystko było dostępne w jednym miejscu. To artykuł z 2010, który ukazał się w American Investor. (Old piece of my writing. This one is from 2010)   Broadcasting rules – Audiovisual media directive offers answers, raises questions The issue is not new. The Audiovisual Media Services (AVMS) Directive […]